» Blog » Ciąg dalszy ciągu dalszego tragifarsy
29-01-2016 10:34

Ciąg dalszy ciągu dalszego tragifarsy

Odsłony: 1019

Poprzednia notka została ukryta przez Kamulca ze względu na "wulgaryzmy w komentarzach" - oczywiście, bez sprecyzowania. Ponieważ nie ma sensu w bawienie się w zgadywania, w które wyrazy Kamulec uważa za wulgarne (a dotychczasowa praktyka wskazuje, że jego stanowisko w tej kwestii często odbiega od zdroworozsądkowego podejścia), ani w błaganie na kolanach Kamulca, żeby raczył wyjaśnić, co miał na myśli, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, wstawiam kolejną notkę w celu kontynuowania wątku (dla Kamulca - to nie jest "obejście ukrycia notki", gdyż notka została ukryta nie ze względu na JEJ treść, tylko na treść zamieszczonych pod nią komentarzy, a ponieważ komentarzy nie kopiuję, nie jest to obejście regulaminu).

Generalnie, w dyskusji pod poprzednią notką Z Enterprise poruszył jedną ważną kwestię - jeśli nie Kamulec, to kto? Zachęcam do zgłaszania kandydatur osób, które mogłyby zastąpić dotychczasowego "Koordynatora Społeczności".

Ponadto, muszę wskazać, że oprócz tej jednej merytorycznej wypowiedzi, Z Enterprise wylewał na rozmówców wiadra pomyj. Z początku ograniczał się do jeżdżenia po mnie, niemal w każdym poście określając mnie jako psa, który aportuje rzucane przez niego patyki itd. (to zresztą nie pierwszy raz, w jednej z poprzednich dyskusji byłem dla niego psem paskudzącym na trawnik - notabene, chyba awansowałem w jego oczach i teraz jestem lepiej wytresowany). Kiedy Earl wyraził swoją dezaprobatę dla wypowiedzi Z Enterprise, ten zaczął obrażać także Earla, również w klimatach "kynologicznych", choć leciały także inne epitety.

No i tutaj po raz kolejny widać brak proporcji w reakcjach Kamulca. Hangman i L. Norec dostali po banie (w tym ten drugi bezterminowo), za "obrażanie". Obaj mają dosyć zgryźliwy sposób wypowiadania się, ale żadne z nich nigdy nie urządzał takiego rynsztoka, jak Z Enterprise w niniejszym przypadku. Mimo tego, w przypadku Z Enterprise Kamulec poprzestał na bezosobowym upomnieniu. Przypomina się jedna z niedawnych sytuacji, kiedy Sonderblat wyzywał userów od naziolków, Kaworu jeździł po ludziach ze wsi, ja skrytykowałem Kamulca za brak reakcji na powyższe - i bana dostałem ja.

I znowu, nie chodzi mi o to, żeby koniecznie banować Z Enterprise, ale żeby była jakaś sprawiedliwość, to skoro w jego przypadku Kamulec poprzestał na bezosobowym upomnieniu, to powinien cofnąć bany dla Hangmana i Noreca, albo co najmniej je złagodzić.

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Exar
   
Ocena:
+10

Ej no, ale o o co Wam chodzi? Macie jakieś problemy, to weźcie się spotkajcie, pobijcie, piwa napijcie, nie wiem, ale wyluzujcie już  i nie spamujcie. To jest portal (polter) o fantastyce, grach, sci-fi a nie o spinach 3 ziomeczków.

29-01-2016 10:54
Adeptus
   
Ocena:
0

To jest portal (polter) o fantastyce, grach, sci-fi a nie o spinach 3 ziomeczków.

W takim razie proponuję wyrzucić wpis zawierający regulamin portalu. To jest portal o fantastyce, nie o regulaminach. A na serio - na każdym portalu oprócz kwestii związanych stricte z tematyką portalu, pojawiają się też kwestie związane z jego funkcjonowaniem.

Macie jakieś problemy, to weźcie się spotkajcie, pobijcie, piwa napijcie, nie wiem, ale wyluzujcie już  i nie spamujcie.

Tzn. kto miałby się spotkać z kim?

Ej no, ale o o co Wam chodzi?

O to, o czym piszę w treści notki. Ufam, że przeczytałeś ją, zanim podjąłeś decyzję o jej skomentowaniu.

29-01-2016 10:58
Nuriel
   
Ocena:
+8

Z całym szacunkiem, ale jeśli tak strasznie jedziesz po Kamulcu, że jest nieobiektywny to przyzwoitość nakazywałaby wspomnieć, że earl także rzucił parę kundli w stronę zigzaka. 

Nawiązując też do metafory Zeta z restauracją: lokal jest tak dobry jak dania i trunki jakie serwuje oraz jakich ma stałych bywalców. Aktualnie polter nie ma ani jednego ani drugiego. Ma tylko namolnego gościa który z ogniem w oczach stoi przy rozwalającym się fortepianie i mieli ozorem, że jak wywali się barmana to będzie znowu ładnie i pięknie, że ho ho!

Sorry bardzo, ale zapytam wprost. po kiego grzyba zmieniać koordynatora społeczności skoro tej społeczności nie ma? A jeżeli nawet jakaś jest, to jest tak totalnie wspaniała, że jej członkowie zamiast walnąć jakąś merytoryczną, flejmogenną notkę to jedynie co potrafią to miauczeć na moderację?

Serio, co Ci z wywalenia Kamulca skoro tutaj najzwyczajniej w świecie nie ma po co tutaj w ogóle siedzieć? 

29-01-2016 11:02
Adeptus
   
Ocena:
0

@ Nuriel

Z całym szacunkiem, ale jeśli tak strasznie jedziesz po Kamulcu, że jest nieobiektywny to przyzwoitość nakazywałaby wspomnieć, że earl także rzucił parę kundli w stronę zigzaka. 

Rzucił, ale sprowokowany, poza tym Earl normalnie tak się nie wysławia, podczas gdy Z Enterprise już od dawna "kundluje", tyle, że do tej pory ograniczał te epitety do mnie. W związku z tym, Earlowi ban się nie należy - natomiast Z Enterprise, gdyby stosować do niego te same zasady, co do Hangmana i L. Noreca, powinien dostać ze dwa bany "dożywotnie" (bo L. Norec dostałe jeden, a wysławia się łagodniej od Z).

Ma tylko namolnego gościa który z ogniem w oczach stoi przy rozwalającym się fortepianie i mieli ozorem, że jak wywali się barmana to będzie znowu ładnie i pięknie, że ho ho!

Może nie będzie ładnie i pięknie, ale na pewno ładniej i piękniej, niż z obecnym barmanem ;) To wystarczy.

Serio, co Ci z wywalenia Kamulca skoro tutaj najzwyczajniej w świecie nie ma po co tutaj w ogóle siedzieć? 

Dlatego, że nie podzielam Twojej opinii i uważam, że warto tutaj siedzieć, tylko barman przeszkadza?

I przepraszam, ale nie rozumiem za bardzo, jak ma cel to pytanie. Uważasz, że Polter zdechł i dlatego próba zmiany moderacji nie ma sensu? Masz prawo. Ale dlaczego Cię mierzi to, że ktoś ten sens widzi? Odpada tu argument "bo zaśmiecasz portal swoimi notkami", skoro i tak uważasz, że na Polterze nie ma niczego wartościowego. Nie obchodzi Cię, to idź swoją drogą, z Bogiem, ale czemu koniecznie chcesz mnie przekonać, że mnie też nie powinno obchodzić? Zasygnalizowałeś, jakie jest Twoje stanowisko i naprawdę nie musisz za każdym razem przypominać, jak bardzo Cię sprawa nie interesuje.

 

 

29-01-2016 11:14
Nuriel
   
Ocena:
+2

Nie próbuję Ciebie do niczego przekonać, po prostu uważam, że jeżeli zależy Ci na dobru poltera to zajmujesz się tym od dupy strony. 

Koordynator społeczności nic nie zmienia, jeżeli społeczność zdechła. Serio, spójrz na stare notki zigzaka. Toczyły się pod nimi flejmy, były dyskusje, coś się działo. A moderacja wcale nie była lepsza niż teraz (w opinii niektórych użytkowników nawet gorsza). 

Mnie w każdym razie do poltera zniechęca nie Kamulec, a brak ciekawego kontentu. Do czego sam się przyczyniasz bo kiedy raz na ruski rok wchodzę na poltera i widze, że po raz kolejny zgrywasz Katona to po prostu odechciewa się tego czytać. No chyba, żeby popatrzeć jak zigzak robi sobie z Ciebie jaja, to akurat było zabawne. 

Dlatego uważam Twój zapał za idiotycznie ukierunkowany. Napisz parę flejmogennych artykułów i notek, zachęć nowych (i starych) użytkowników do komciowania. Albo i nie, to Twoja sprawa. 

Zły lub dobry moderator i to jakie ma podejście np. do błędów ortograficznych, offtopu, banowania itd. ma znaczenie, ale wtedy kiedy jest co moderować.

Uważasz, że nie mam racji? Spoko, przejmij funkcję Koordynatora Społeczności jak tak bardzo Ci zależy. Albo i nie, to Twoja broszka. Wracam do lurkowania.

29-01-2016 11:28
Adeptus
   
Ocena:
0

Nie próbuję Ciebie do niczego przekonać, po prostu uważam, że jeżeli zależy Ci na dobru poltera to zajmujesz się tym od dupy strony. 

Taaa, niby chcesz dobrze, niby doradzasz, ale przy okazji sabotujesz, toż Kamulec zaraz te cztery litery wyhaczy i notka podzieli los poprzedniczki ;)

Mnie w każdym razie do poltera zniechęca nie Kamulec, a brak ciekawego kontentu.

No widzisz, a mnie zniechęca Kamulec, a nie brak kontentu. Gdyby było odwrotnie, to wtedy bym sobie poszedł z Poltera, bo co mi zależy na portalu, na którym nie ma nic ciekawego.

Dlatego uważam Twój zapał za idiotycznie ukierunkowany. Napisz parę flejmogennych artykułów i notek, zachęć nowych (i starych) użytkowników do komciowania.

...poczekaj, aż Kamulec ukryje notkę za kłótnie, obrażanie, wulgaryzmy, czy Maksymalne Szczęście wie co jeszcze. Nie bez powodu, większość aktywnych blogerów obecnie wrzuca na Poltera tylko zajawki do blogów zewnętrznych.

Spoko, przejmij funkcję Koordynatora Społeczności jak tak bardzo Ci zależy.

Raz, że nikt mi jej nie, dwa, właśnie dlatego, że mi zależy to bym jej nie przejął, wymiana cenzora na idiotę, to nie jest rozwiązanie problemu ;)

Albo i nie, to Twoja sprawa. 

Albo i nie, to Twoja broszka. Wracam do lurkowania.

O, teraz dobrze gadasz.

29-01-2016 11:48
Z Enterprise
   
Ocena:
0

Sprowokowany, Adeptusie? To raczej sam chciał sprowokować, ale się za bardzo zdenerwował. Nie każdy ma nerwy na internet, na pewno nie nasza hrabina. Jak to mówią, "chciał oszczać, a się osrał."

Ale zostawmy biednego earla. Jest prosty sposób by znikać Adeptusa z jego wrzaskami (C)HWDP. Wystarczy napisać tu nie skierowane do nikogo przekleństwo lub brzydkie słowo.

Np. dupa. albo cycki. albo coś brzydszego - choćby rozwinięcie skrótu który przytoczyłem wyżej. I już notka ukryta.

Adeptus albo będzie musiał zacząć cenzurować, czyli zacznie robić to co Kamulec, albo blokować, albo żyć z tym, że jego notki szybko znikają.

Chcecie mieć spokój od Adeptusa? Zachęcam do przeklinania na jego blogu, a zniknie albo zamieni się w Kamulca. Nawet zwykłe podśme-chujki wystarczą.

29-01-2016 11:50
Adeptus
   
Ocena:
0

@ Z Enterprise

Świetny pomysł, jak dla mnie sytuacja win-win.

1) Kamulec w końcu zbanuje Cię za notoryczne bluzganie - wtedy będą miał z Tobą spokój,

lub

2) Kamulec nie zbanuje Cię pomimo notorycznego bluzgania - wtedy będę miał dowód na hipokryzję Kamulca, który wyżywa się na swoich krytykach, a prawdziwych "najmłodszych synów Noego" zostawia w spokoju.

Już nie mówiąc, że skoro sprzeciwiają mi się osoby, które prezentują poziom taki, jak Ty w powyższym komencie i kilkunastu poprzednich, to "nasza sprawa" musi na tym zyskać choć odrobinę, przez sam kontrast.

A zatem, dziękuję serdecznie.

 

29-01-2016 11:57
Z Enterprise
   
Ocena:
0
To czy mnie zbanuje nie ma znaczenia. Ważne że KAŻDY może ci ukryć notkę zgodnie z regulaminem - wystarczy brzydkie słowo w komciach. I nic z tym nie zrobisz, bo musiałbyś zostać hipokrytą i stosować metody Kamulca.
Więc raczej szach mat.
Miłego blogowania.
29-01-2016 12:12
postapokaliptyk
   
Ocena:
+3

Skoro już zalogowałem się, to chętnie skomentuję całą sytuację... Wdzięcznym utworem muzycznym:
https://www.youtube.com/watch?v=sCNrK-n68CM

29-01-2016 12:17
Adeptus
   
Ocena:
0

@ Z Enterprise

To czy mnie zbanuje nie ma znaczenia. Ważne że KAŻDY może ci ukryć notkę zgodnie z regulaminem - wystarczy brzydkie słowo w komciach.

Oczywiście, ale dlaczego mam z góry zakładać, że KAŻDY będzie się zniżał do Twojego poziomu? Aż takim mizantropem nie jestem. A nawet jeśli będą osoby, które pójdą w Twoje ślady, zadziała wobec nich ten sam mechanizm, jak wyżej, tylko trochę dłużej to potrwa. Jeśli na Polterze jest więcej takich osób, jak Ty, to warto żebym dalej pisał, choćby po to, żeby się ujawniły ;) Już nie mówiąc o tym, że co to za problem napisać kolejną notkę? Szach mat istnieje tylko w Twojej wyobraźni, aczkolwiek cieszy fakt, że tym razem zaczerpnąłeś metaforę z innej dziedziny niż kynologia, bo to maniakalne pisanie o psach, kundlach, suczkach, aportowaniu, szczekaniu i paskudzeniu na trawnik zaczynało być już nudne.

Miłego blogowania.

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

29-01-2016 12:23
Z Enterprise
   
Ocena:
0

Nie musisz nic zakładać. Samo ci się założy. I zobaczysz, jak to jest jak ci ktoś syfi w okolicy. 

29-01-2016 12:29
nerv0
   
Ocena:
+3

Sorry Zet, ale sam puściłem raport na ciebie i earla, bo po tym co tam zobaczyłem autentycznie mi się cofnęło. Dwóch dorosłych facetów zachowywało się jak smarki smarujące się nawzajem kupą wyciągniętą z pieluchy. Też się dziwię, że nie dostaliście przynajmniej tygodniowym banem.

Jeśli w taki sposób chcesz walczyć z Adeptusem to przykro mi, ale z punktu widzenia osoby postronnej zasługujesz na uwagę moderacji o wiele bardziej niż on.

29-01-2016 12:31
Adeptus
   
Ocena:
0

@ Z Enterprise

I zobaczysz, jak to jest jak ci ktoś syfi w okolicy. 

Sugerujesz, że nie zauważyłem Twoich kilkudziesięciu postów? Masz o sobie zbyt niskie mniemanie.

Nie musisz nic zakładać. Samo ci się założy.

Serio, mogłeś wymyślić lepszą ripostę.

@ Nerv0

Uważam, że Earl nie zasługuje na takie samo potraktowanie, jak Z, gdyż:

- Earl został sprowokowany,

- wymiana zdań pomiędzy Earlem a Z była jedynie eskalacją długotrwałego obrażania mnie przez Z w tym samym stylu,

- Z pomimo uwagi ze strony Kamulca dalej pisze w tym samym stylu, Earl nie.

- jeśli Z miałby zostać potraktowany przez Kamulca z tym samym poziomiem "sprawiedliwości", co Hangman i Norec, to jego ban powinien być dłuższy niż tydzień (albo niech Kamulec skróci bany tym dwóm).

29-01-2016 12:33
Z Enterprise
   
Ocena:
0

nerv0, nie ma za co. Bardzo dobrze zrobiłeś. Na nieudolną prowokację hrabiny zareagowałem tak a nie inaczej, przepraszać nie będę. Jeśli będzie za to ban, trudno. Złamałem regulamin, nie zamierzam się o to pieniaczyć jak Adeptus. Ale nikt nie będzie zarzucał niekompetencji psychiatrze, którego sobie dla mnie wyimaginował. 

29-01-2016 12:45
Agrafka
   
Ocena:
+1

Dla mnie przytaczanie w notce komentarzy wraz z nickami osób które się wypowiadały, to jednak próba obejścia ukrycia notki.

29-01-2016 13:11
Adeptus
   
Ocena:
+2

@ Agrafka

Dla mnie przytaczanie w notce komentarzy wraz z nickami osób które się wypowiadały, to jednak próba obejścia notki.

Nie przytaczam bezpośredniej treści żadnych komentarzy. Wspominam jedynie, jakiego rodzaju komentarze kierował Z pod moim adresem - i tak się składa, że te komentarze on umieszcza od dawna, nie tylko pod notką, która została ukryta. Notka wedle Kamulca została ukryta za wulgaryzmy w komentarzach, ja żadnych wulgaryzmów nie cytuję.

@ Earl

W obecnej sytuacji wspomniany kop należy mu się, żeby pozostać w klimacie, jak psu micha (jakbyś ktoś miał wątpliwość - ten zwrot nie jest wulgarny ani obraźliwy). Ale nie chciałbym, żeby wylatując, pociągnął Cię za sobą. Dlatego,choć masz pełne prawo do irytacji (np. dalej po Tobie jeździ i twierdzi, że to Ty go prowokujesz) proszę, nie zniżaj się do jego poziomu... Przecież widać, że on to robi złośliwie i celowo i jest gotów dostać bana, jeśli Ty też oberwiesz. Skoro jak sam deklaruje, jest gotów dostać bana, byleby moja notka została ukryta...

Ja tam mogę bana dostać, nie ubędzie mi. Nawet stałego.

No cóż, skoro Tobie nie zależy, to co zrobić... JA jednak bardzo bym nie chciał, żeby Cię Kamulec wywalił, raz, że to będzie triumf chamstwa uprawianego przez Z, dwa, że w sumie zaczęło się to od tego, że wyraziłeś oburzenie rozmową, w której Z jeździł po mnie, trzy, kolejny wartościowy użytkownik zostanie usunięty z Poltera...

29-01-2016 13:27
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+4

Czy Wam wszystkim z wyłączeniem Exara rozum odjęło? Naćpaliście sie szturminą? 

Ja rozumiem Adeptusa która sam okresla sie :

"Charakter: Nieudacznik, grafoman i świr"

Gra zgodnie z charakterem postaci. Kamulec też nieźle wcielił sie w archetypiczny zły charakter. Ale Zigzak, Earl?! -200 punktów doswiadczenia!

Dedykuje Wam piosenke:

https://m.youtube.com/watch?v=1eS48XaSvEs

 

 

 

29-01-2016 13:27
rankin
   
Ocena:
+8

Specjalnie odkopałem konto żeby powiedzieć że was po internetach linkują, takie pośmiewisko z siebie robicie.

29-01-2016 14:06
Z Enterprise
   
Ocena:
0

Musiałem trafić w PMS najwidoczniej. Hrabina już widzę wypłakała się w poduszkę i wraca do formy. Takie huśtawki są normalne na tych poziomach estrogenu co u earla. Opluwaj sobie brodę i ekran dalej, niech gawiedź ma radochę.

Edit: O, kto skasował hrabinę? Adeptus? Kamulec? A może zmieniła zdanie sama? Taka niezdecydowana jakaś.

Edit2: No i wszystko jasne. "Naszczekałam, odgrażałam się, wystraszyłam się, skasowałam. Ale nie odszczekam!" Ech hrabino, aż szkoda się z tobą droczyć dalej, ty już własny ogon gonisz.

29-01-2016 14:23

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.

ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.