Dodał(a): Paweł 'Singer' Niećko
Tytuł: Baśnie #01: Na wygnaniu
Scenariusz: Bill WillinghamRysunki: Lan Medina,
Steve Leialoha,
Craig HamiltonWydawca oryginału: DC Comics/Vertigo
Wydawca polski: Egmont Polska
Data wydania polskiego: wrzesień 2007
Liczba stron: 128
Format: B5
Okładka: miękka, kolorowa
Papier: offsetowy
Druk: kolorowy
Cena: 29,90 zł

Pierwszy tom serii fantasy wymyślonej przez Billa Willinghama oraz wspaniale narysowanej przez Lana Medinę, Steve’a Leialohę oraz Craiga Hamiltona. W tym zbiorze czytelnik znajdzie także opowiadanie napisane i zilustrowane przez Billa Willinghama.
Pomysł na serię był bardzo prosty. Willingham postanowił umieścić najpopularniejszych bohaterów bajek w świecie zwykłych ludzi. I tak Królewna Śnieżka pełni rolę prawej ręki burmistrza, a potrafiący zmieniać kształty Wilk jest detektywem. Do tak zbudowanego świata autor wprowadził brutalną zbrodnię – w pokoju Róży Czerwonej, siostry Śnieżki, znaleziono ślady walki i litry krwi rozmazane na ścianie. Czy ktoś zabił Różę Czerwoną? A jeśli tak, kto to zrobił – może Sinobrody, dziś oczyszczony z zarzutów, ale znany w przeszłości z bestialskiego traktowania swoich młodych małżonek?… Śledztwo rozpoczyna detektyw Wilk. Ponoć zrehabilitowany – ale czy naprawdę tak łatwo można pokonać stare nawyki?
Zaczynająca się jak klasyczny kryminał, a potem korzystająca z innych konwencji, seria
Baśnie przyniosła jej twórcom niejedną nagrodę Eisnera, między innymi za najlepszy nowy cykl w 2003 roku. Porównywana z Sandmanem, w pierwszej części opowieść nawiązuje luźno także do Strażników Alana Moore’a – motywem zabójstwa członka tajnej społeczności.
Źródło: Egmont Polska
Waszym zdaniem...
Dodaj swoją opinię...